נטועים

תנאי קבלה

תכנית דו-שנתית משותפת לעיריית נתניה, מפעל הפיס וכל ישראל חברים ממזרח שמש. המשתתפים חייבים להיות סטודנטים לתואר ראשון במוסד מוכר ע"י המל"ג. 


פתיחת התוכנית: מיונים לתכנית יתקיימו לקראת ה-01.10.18
מס' המקומות: 15 משתתפים
מס' שעות התנדבות: 150 לשנה.
למתאימים תוענק מלגת לימודים ע"ס 10,000 ש"ח
הליך המיון והקבלה מותנה במעבר מרכז הערכה + ראיון אישי

אודות התכנית

'נטועים' היא תכנית  דו שנתית שבמרכזה לימוד יהודי חברתי שמטרתו חיזוק המודעות החברתית והכשרת מנהיגות מקומית לפעילות בקהילה. מטרת התוכנית הינה גיבוש גרעין צעירים איכותי, בני ובנות הישוב, שיראו עצמם "נטועים" בו ויהפכו מעורבים ומשפיעים על הנעשה בו, מתוך תחושת שייכות ושותפות. 

 

הסטודנטים נפגשים עם דמויות מפתח מקהילתם, המהוות מודל למנהיגות ויזמות קהילתית, ויוזמים פרויקטים של גאווה מקומית. הפרויקטים נותנים מענה לצרכים חברתיים וקהילתיים שעולים בקרב תושבי העיר, מתוך חשיבה מוקדמת עם גורמים שונים.

קאסה מקונן, 24

סטודנטית שנה ד' במשפטים וממשל בבינתחומי הרצליה

"מחד המפגשים הלימודיים המתקיימים אחת לשבוע מאפשרים לי ללמוד ולהעמיק בטקסטים היהודיים העתיקים וההשפעה והרלוונטיות שלהם לימינו. מאידך, הפרויקטים המעשיים הפרוסים לאורך השנה נותנים לי את הכוח והזכות לקחת נושא חברתי שמעניין אותי ולטפל מהמקום שלי והצורך של אותה קהילה, וכך  ליישם הלכה למעשה את המסקנות שעולות מאותם טקסטים יהודיים, כשהמשמעותי ביותר בעיניי הנו "חן מקום על יושביו" - להנהיג שינוי חברתי קהילתי, ממקום של שייכות למקום ולאנשים, ובקיצור - להיות מנהיגה נטועה".

בוגרי התכנית מספרים
שרון סטמקר, 23

סטודנטית לעבודה סוציאלית ברופין

"שילוב הלימוד התורני ומעגלי השיח יחד עם עשיית הפרויקטים למען קהילות לעיר נתניה מעמיק את החיבור שיש לי ואת התרומה לעיר שנותנת לי בחזרה . בחרתי בלימודי העבודה הסוציאלית והתוכנית הזו מאפשרת לי התנסות בשטח וצוברת ניסיון רב גם להמשך חיי. אני חושבת שזה חשוב ביותר לעשות את השילוב הזה , אני חשה משפיעה ובעלת אמירה ששומעים את קולי , שניתנה לי ההזדמנות להזיז דברים ולשפר למען העיר נתניה".

מיכאל שמייצר, 24

סטודנט במסלול הדו חוגי של האוניברסיטה הפתוחה: מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים ותקשורת.

"מפגש מרתק של סטודנטים מובילים בעיר בתחומים שונים, שמתכנסים יחד במטרה משותפת לגרום לעיר שכולנו אוהבים להיות מקום עוד יותר טוב לתושבים. המלגה מאפשרת להביא לידי ביטוי את עצמך ואת עולם הערכים עליהם גדלת, תוך למידה מרחיבת דעת על ערכים יהודיים, מקורות ומעורבות חברתית. הייתי ממליץ לגשת למלגה לכל הסטודנטים בני העיר ש"מנהיגות" היא מילה שמתארת אותם לאורך החיים!".